Mažos drabužių gudrybės: smulkmenos, kurios palengvins gyvenimą! | Klara

Patys paprasčiausi dalykai dažnai yra genialiausi, o kai smulkmenos žinomos – kasdienybė tampa kur kas paprastesnė. Šiame įraše – kelios mažos gudrybės susijusios su kasdien nešiojamais drabužiais bei dėvima avalyne. Smulkmenos, tačiau tokios reikšmingos!

Taisyklingas megztuko kabinimas

Jeigu norite, kad Jūsų megztukas „neaugtų“ kartu su pakabos  „šonais“ – tokiu atveju rekomenduojame ant jų kabinti megztukus taip, kaip pavaizduota nuotraukoje. Taip išvengsite išsitampymo, kuris prisideda prie kur kas greitesnio drabužio nusidėvėjimo.

Batų formos išsaugojimas

Jeigu turite daug ilgaaulių batų, tokiu atveju turbūt pastebėjote, kad metų eigoje ties blauzdų vietomis jie nusitrina. Norint to išvengti siūlome batų viduje laikyti jūros putos formeles. Jos išlaikys formą ir tuo pačiu nedeformuos batų. Juolab, tai ypač puikus pasirinkimas rudens metu, kadangi jūros puta puikiai sugeria drėgmę, tad koją visada dėsite į sausus batukus.

Išvenkite nemalonaus drabužių kvapo kelionėse

Nepriklausomai nuo atostogų ilgumo visada verta su savimi vežtis didesnį skaičių drabužių, kad jaustumėtės pasiruošęs bet kokia situacijai. Norint palaikyti tvarką lagamine – kartu vežkitės ir permatomus maišelius (geriausia užtraukiamus, kad neiškristų turinys), kuriuose galima laikyti nešvarius, jau vilkėtus drabužius, kurių daugiau nebeplanuojate dėvėti kelionės metu. Taip būdami atskirai jie padės išvengti nemalonaus kvapo, kuris kartais persiduoda ant dar nedėvėtų drabužių. Juolab, kvapui sulaikyti, ypač jeigu sklinda prakaitas, į tą patį maišelį verta įdėti muilą.

Liemenėlės šleikučių slėpimas

Greitas ir paprastas būdas paslėpti liemenuko šleikutes, kurios trukdo dėvėti neįprastų formų marškinėlius – sąvaržėlė. Paprasčiausiai ji padės „pritraukti“ liemenuko šleikutes viena greta kitos, tad jų nebesimatys. Juolab, tai nesukelia jokio diskomforto.

Slidžių tapkių problema

Jeigu norite net ir slidžiais paviršiais vaikščioti labai stabiliai – tokiu atveju rekomenduojame tapkių padus padengti specialiais klijais. Tais, kurie veikia šildančio šautuvo pagalba ir kurie dažniausiai naudojami floristinėmis kompozicijoms. Paprasčiausiai užtepkite šiek tiek klijų ant pado, palaukite kol sustings ir stabiliai vaikščiokite net ir baseino plytelėmis.

Nemalonus batų kvapas

Jeigu niekaip nepavyksta panaikinti nemalonaus batų kvapų – siūlome išbandyti arbatų maišelius. Paprasčiausiai juos sudėkite į batukus ir palaikykite kelias dienas. Dažniausiai batai sėkmingai prisigeria naujų aromatų. Ypač stiprų kvapą skleidžia kava, tačiau ne visi mėgsta, kai iš batų sklinda kavos kvapas.

Nemalonus prakaito kvapas

Jeigu drabužiai stipriai smirdi prakaitu, gali būti kad net ir skalbimo mašinai iš pirmo karto nepavyks panaikinti nemalonų kvapą. Rekomenduojame pirmiausia dėmes sudrėkinti citrinų sultimis, o tik paskui skalbti skalbyklėje. Išpaustomis citrinų sultimis galite su purkštuku šlapinti problemines vietas. Tiesa, svarbu saikas, nes ant baltos spalvos drabužių gali likti geltonos dėmės.

Senų marškinėlių atgaivinimas

Tai puikus būdas prikelti net ir senus marškinėlius naujam gyvenimui. Ypač puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai turimų marškinukų rankovės Jums yra kiek per ilgos ir iškirptė per daug atvira.

Purvini vejos pjovimo batai

Jeigu vasaros metu dažnai pjaunate veją ir po jos kiekvieną kartą labai daug vargstate, kol pašalinate nuo batų atsiradusius pažaliavimus bei parudavimus – tokiu atveju į pagalbą reikia pasitelkti nagų lako valiklį. Jis labai patogiai pašalins nešvarumus greitai ir paprastai.